Віват випускникам Острозької академії!

22.06.2013

Сьогодні у Національному університеті «Острозька академія» відбулася «Конвокація-2013» — урочиста церемонія вручення дипломів магістрам і спеціалістам.

«Випускники Острозької академії виховувалися на двох важливих принципах — християнської моралі і національної ідеї. Я впевнений, що більшість із них стане тією критичною масою, завдяки якій ми зможемо будувати країну, про яку мріємо. У які б куточки світу не закинула вас доля, переконаний, що ви ніколи не зрадите ні честі своєї Батьківщини, ні честі Альма-матер», — з такими словами звернувся до ґрадуантів ректор університету, професор Ігор Пасічник.

Цьогоріч понад 300 молодих людей отримали дипломи магістра і спеціаліста Острозької академії, підкріплені ґрунтовними знаннями. За словами Аліси Гордійчук, магістра української філології, редактора студентської газети 2010-2012 рр., навчання в Острозькій академії допомогло їй не лише у професійному становленні, а й у самореалізації. Нині Аліса працює в одній із столичних міжнародних громадських медіа-організацій. Стверджує, що у цьому значною мірою допоміг диплом Острозької академії.

«Острозька академія — це не лише місце, де я здобула вищу освіту. Це той період життя, який відіграв ключову роль у моєму самоусвідомленні та дав шанс реалізовуватися як фахівець, людина і громадянин. Дякую Острозькій академії, зокрема, своїм наставникам за постійну підтримку та довіру », — говорить Аліса Гордійчук.

Під натхненний гімн студентів «Gaudeamus» у виконанні академічного хорового колективу, Конвокація проходила за традиціями, відродженими з часів існування Острозької академії XVI ст.

Традиційно у заході взяли участь інсценізовані образи відомих історичних персонажів: князь Василь-Костянтин Острозький — засновник академії, та княжна Гальшка Острозька — фундаторка цього культурно-освітнього осередку. Танцювальний колектив Культурно-мистецького центру подарував для випускників прощальний вальс.

Крім цього, ґрадуанти разом з головою Братства спудеїв Ігорем Штельмахом у честь свята одягнули в мантію першого спудея Острозької академії, пам’ятник якого споруджений на подвір’ї університету.

Своє напутнє слово вчорашнім студентам сказав настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, декан гуманітарного факультету, професор Василь Жуковський. «Бажаю вам, дорогі випускники, щоб дім вашого життя будувався на камені християнської віри», — зазначив Василь Миколайович.

У знак щирої вдячності випускники подарували Острозькій академії ікону «Федір Острозький благословляє своїх нащадків» художника Артура Орльонова, яка прикрашатиме храм.

Після урочистої церемонії Конвокації випускники на чолі з ректором в супроводі деканів створили живий ланцюг і разом зайшли у стіни Острозької академії, що символізувало прощання з Альма-матер.

Віват випускникам Острозької академії! Віват випускникам Острозької академії! Віват випускникам Острозької академії! Віват випускникам Острозької академії! Віват випускникам Острозької академії!

Теги: Pasichnyk, Пасічник, Kraliuk, Асоціація випускників, Братство спудеїв, Жуковський, Каламаж, Кралюк, гуманітарний факультет, економічний факультет, випускники, магістри, магістр, міжнародні відносини, психологія, релігієзнавство, студентське самоврядування, факультет романо-германських мов, факультет політико-інформаційного менеджменту, факультет міжнародних відносин, Інститут права ім. І. Малиновського, ікони