Мистецтво Волині у різних вимірах

13 червня 2013

У мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія» 11 червня відбулося відкриття виставок робіт одразу чотирьох митців, що працюють у різних художніх напрямах. До університету завітали емальєр, аквареліст, скульптор і живописець. Багатовимірність творчих доробків справила незабутнє враження на острожан і гостей міста.

Емальєр Іван Юрків із Хмельниччини презентував свою колекцію картин, написаних емаллю. «Я працюю із дорогим і вибагливим матеріалом. Для того, щоб написати картину, емаль варто розбити металевою ступкою, перетерти на порошок, додати барвник, а потім аж творити», — ділиться майстер. Відтак, картини яскраві, об’ємні та наповнені теплом рук митця.

Анатолій Казмірук із Дубна працює з аквареллю. Саме тому представлені картини здаються надзвичайно легкими. «Для того, щоб створити одну картину, я маю тільки 1,5-2 години. За цей час вода на папері встигає повністю висохнути. Тому я маю працювати дуже швидко. Багато картин просто не встигаєш завершити і їх доводиться викидати.» — говорить митець. Сьогодні картини, написані аквареллю — велика рідкість в Україні. Анатолій Казмірук — один із небагатьох, хто досі відтворює цю традицію.

Живописець Олександр Самчук із Рівного презентував свою колекцію картин, написаних маслом. Запозичивши багатовіковий досвід Голландії, художник максимально реалістично відтворює дійсність на полотні.

Рівнянин Володимир Стасюк, скульптор із 33-річним досвідом, привіз фото своїх робіт, що прикрашають площі великих міст України (Київ, Львів, Рівне, Тернопіль та інших). Митець презентував також проект пам’ятника Василю-Костянтину Острозькому, який пообіцяв звести в Острозі.

Виставка робіт митців триватиме в Острозькій академії упродовж двох тижнів.