Започаткування польсько-української програми на спеціальності «Політологія»

10 червня 2013

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник зустрівся з ректором Вищої Школи Міжнародних Відносин та Суспільної Комунікації міста Хелм (Республіка Польща) Міхалом Голосєм. Під час зустрічі досягнуто домовленості, що з 2013-2014 років на спеціальності «Політологія» започатковується спільна навчальна програма з видачею подвійних дипломів бакалаврів.

Більшість курсів студенти слухатимуть в Україні. А ті, яких немає у програмі підготовки бакалаврів Острозької академії, — в Польщі. Таким чином, вступивши до Національного університету «Острозька академія», студенти матимуть змогу отримати, крім українського, ще і європейський диплом бакалавра політології.

«Очевидно, що така згода польської сторони — це підтвердження визнання якості освітніх послуг, які надаються в Острозькій академії загалом та на спеціальності «Політологія» зокрема. Дипломи випускників Острозької академії визнаються у всій Європі. А тепер ми ще й маємо факт визнання високого професіоналізму викладачів», — зазначає декан факультету політико-інформаційного менеджменту Андрій Рибак. Із пропозицією тісної навчальної та наукової співпраці між освітніми закладами виступила саме польська сторона. Найближчим часом проводитиметься ряд переговорів щодо узгодження усіх методичних, технічних та фінансових питань. Це вже друга домовленість про видачу подвійних дипломів, після згоди на спільну магістерську програму Варшавського університету.

Андрій Рибак додає, що останніми роками ми спостерігаємо надзвичайно інтенсивний відтік українських абітурієнтів до Польщі. На його думку, здебільшого такі кроки себе не виправдовують, адже в Україні можна здобути нічим не гіршу освіту. Однак, для охочих отримати, крім українського, ще й європейський диплом, започаткування цієї програми буде чудовою можливістю.