День журналіста відсвяткували в Острозькій академії

07 червня 2013

Професійне свято працівників засобів масової інформації колектив кафедри журналістики відзначив не помпезними розвагами, а... науковими диспутами, майстер-класами відомих медійників регіонального та всеукраїнського рівня, а також презентацією студентських доробків.

Розпочався День журналіста привітанням ректора університету Ігоря Пасічника та студентськими науковими дебатами. Темою для дискусії послугувало активне обговорення у медіасфері процесів роздержавлення комунальних ЗМІ. Дебатували студенти за форматом освітніх дебатів Карла Поппера, відповідно до якого дві команди (Пропозиції та Опозиції) почергово відстоювали аргументи за і проти явища роздержавлення комунальних ЗМІ.

Оцінювало виступи студентів компетентне журі у складі керівника відділу обласного часопису «Рівне Вечірнє» Андрія Матвіїва, виконуючого обов’язки головного редактора часопису «Замкова гора» Івана Глушмана, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри журналістики Романа Шулика, кандидата психологічних наук, старшого викладача кафедри журналістики Олексія Костюченка та кандидата історичних наук, власного кореспондента медіа-холдингу ВД «Медина» Михайла Якубовича. Із незначною перевагою у балах перемогла команда Пропозиції, аргументи якої на користь процесів поступового роздержавлення журі визнало переконливішими.

Продовжилося святкування презентацією художньої збірки «Там, де зрада» другокурсниці Лілії Радіцької. Презентоване видання за словами авторки — «повість про незвичайне життя звичайних людей». «Людина, яка мислить себе журналістом не може писати нецікаво. Сьогодні Лілія розкрилася як оригінальний автор, адже традиційно молоді автори пишуть про кохання, висловлюють певні ідеалістичні погляди на життя, натомість студентка вразила аудиторію драматизмом та критичним сприйняттям часто жорстоких реалій. У повісті немає розлогих описів внутрішнього стану персонажів, натомість маємо динамічний інтригуючий сюжет, який буквально поглинає читача», — зауважила викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук.

Завершальним етапом свята стали майстер-класи від відомих журналістів-практиків: Олексія Кривошеєва, редактора сайту чесних новин «Все», Володимира Торбіча, редактора Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» та спортивного журналіста телеканалу «1+1» Дмитра Поворознюка. Під час бесіди зі студентами журналісти поділилися цікавим досвідом, розповіли про специфіку діяльності власних медіапроектів, а також відповіли на запитання студентів щодо перспектив розвитку розслідувальної журналістики, суб’єктивізму у журналістських текстах, зокрема.

«Чи не найважливішим моментом у роботі журналіста є постійне самовдосконалення. Природно, що молодий журналіст не може відразу опанувати усі вимоги професії, але важливо увесь час розширювати світогляд, пізнавати нове, вчитися помічати нетипове у типовому. Журналістом не зможе стати той, хто мислить шаблонно», — зазначив у своєму зверненні до студентів Дмитро Поворознюк.

День журналіста відсвяткували в Острозькій академії День журналіста відсвяткували в Острозькій академії День журналіста відсвяткували в Острозькій академії