Хористи Острозької академії підкорили міжнародний конкурс у Польщі

31 травня 2013

Переможцями ХХХІІ Міжнародного фестивалю церковної музики «Хайнувка-2013» повернулися із Бялистоку (Польща) учасники хорового колективу Острозької академії. На фестивалі, що проходив під почесним патронатом Б. Коморовського (Президента Республіки Польща), вони вибороли друге місце у категорії аматорських світських хорів.

З-поміж 22 учасників «фестивалю співаючої душі», які презентували музичну традицію України, Польщі, Росії, Білорусі, Естонії, Молдавії та Болгарії, переможців визначало висококваліфіковане журі, до складу якого увійшли такі видатні композитори, як проф. Р. Твардовський, проф. Л. Дичко, А. Кісєльов та інші. У категорії аматорських світських хорів Україну представляв тільки Острог.

Учасники хорового колективу НаУ «Острозька академія» у складі Молодіжного камерного хору «Елеос» під керівництвом Оксани Денисюк взяли участь не тільки у конкурсній програмі фестивалю у Бялистоці. Вони виступили і на VIII Днях сакральної музики у Бяловєжі, а також презентували власну концертну програму духовної музики та обробок українських народних пісень у м. Нареві.

Є достатньо причин сподіватися, що візит до Польщі може стати початком культурно-мистецької співпраці острожан із колективами Бялистоку. Але вже зараз учасники фестивалю стверджують, що участь у цьому заході дала їм можливість поставити перед собою нові цілі, отримавши неоціненний досвід спілкування із професійними колективами, та гідно представити Україну на міжнародному рівні.

Хористи Острозької академії підкорили міжнародний конкурс у Польщі Хористи Острозької академії підкорили міжнародний конкурс у Польщі