В Острозькій академії обговорили релігійні фактори у контексті суспільних та світоглядних трансформацій

27 травня 2013

IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Релігійні фактори у контексті суспільних та світоглядних трансформацій» присвячена 1025-річчю хрещення Київської Русі відбулася 24 травня в Острозькій академії.

До участі у конференції було подано 15 заявок з вищих навчальних закладів України, серед яких — представники Національно технічного університету «Київський політехнічіний інститут» (м.Київ), Національного університету ім.В.О.Сухомлинського (м.Миколаїв), Національної академії державного управління при Президентові України (м.Львів), Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (м.Луцьк), Національного університету ім.Івана Франка (м.Львів). У роботі конференції взяли участь також викладачі, аспіранти та студенти кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія».

Основні питання, які виносились на обговорення під час виступів учасників стосувались нагальних релігієзначвих проблем сучасності з огляду на динамічність розвитку суспільно-політичних процесів як в Україні так і у світі загалом.

Підсумком конференції стало формулювання рекомендацій щодо посилення вивчення ролі релігії у сучасних світових суспільно-політичних та світоглядних трансформаціях при залученні як джерел попередніх епох, так і сучасних нормативно-правових документів та свідчень безпосередніх учасників подій.