Студенти Острозької академії отримали стипендії за здоровий спосіб життя

27.05.2013

Десять студентів Острозької академії 27 травня отримали іменні стипендії Фонду ім. Володимира Кузя «За здоровий спосіб життя». Уже 16-ий рік поспіль вручати нагороди приїздить почесний академік Острозького Академічного Братства, племінниця засновника фонду Віра Маланчій. «Здоров’я — це основа всього. Я дуже рада, що ви обрали правильний життєвий шлях, — зауважила Віра Маланчій. — Однак, ви повинні пам’ятати, що здоровий спосіб життя — це не стиль одного дня, це стиль усього вашого життя. Я сподіваюся, що ви дбатимете про своє здоров’я не лише для власного благополуччя, а й для благополуччя України. Адже лише здорове покоління може збудувати здорову державу».

До слова, фонд створений і існує на кошти Володимира Кузя — громадського та спортивного діяча української діаспори Канади, які він після своєї смерті заповів на суспільні потреби для української молоді.

Варто зазначити, що кожного року Віра Маланчій приїздить до Острозької академії не сама. Цього разу, окрім громадської діячки, яку добре знають у виші, Роксолани Лемик, в університет приїхала Ярослава Балаюра — заступник голови Товариства Приятелів Київського Патріархату УПЦ, секретар східної екзекутиви Союзу Українок Канади. В Україну вона приїхала вперше. Пані Ярослава поділилася враженнями про рідну країну, яку змушена була залишити ще в дитинстві: «Мене здивувала архітектура Львова, дух, який я відчула, приїхавши в Україну. Однак найбільше я вражена тим, що в Україні є такі заклади, як Острозька академія. Тепер я з впевненістю можу сказати, що в цієї держави є майбутнє».

Окрім того, сьогодні ректор академії Ігор Пасічник також вручив стипендії від Фонду Ковальських для наукових досліджень в Україні. 17 студентів різних факультетів Острозької академії отримали нагороди за високі досягнення в навчанні, активну громадську позицію, активну участь у науковому та мистецькому житті університету. Фонд Ковальських підтримує чимало українознавчих проектів і наукових ініціатив. Студенти Острозької академії отримують нагороди від фонду вже четвертий рік поспіль.

Наприкінці заходу Ігор Пасічник від імені всього студентсько-викладацького складу університету подякував гостям і вручив книги та пам’ятні сувеніри із символікою Острозької академії.

Теги: стипендії, Володимир Кузя, Віра Маланчій