В Острозькій академії обговорили антропоцентризм як методологічну засаду наукового дослідження

23 травня 2013

У стінах Острозької академії відбулася XII Міжнародна наукова конференція Universum humanum: антропоцентризм як методологічна засада наукового дослідження (до 150-річчя В.І.Вернадського). Цей науковий захід — частина багаторічного постійно діючого симпозіуму «Об’єкт і суб’єкт гуманітарного пізнання». Щороку симпозіум відбувається в різних містах за підтримки Університету ім. Я. Кохановського в м. Кельце (Польща), Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, Національного університету «Острозька академія», а також за співпраці альманаху «Studia methodologica».

Цього року проведенню конференції активно сприяли ректор університету Ігор Пасічник, Петро Кралюк — проректор з навчально-наукової роботи Острозької академії, Світлана Новоселецька — декан факультету романо-германських мов, а також Олександр Глотов — завідувач кафедри теорії мови та літератури.

Тринадцятий симпозіум, що розпочався 20 травня в Острозькій академії, присвятили проблемі антропоцентризму. Фахівці з різних галузей розглянули низку підходів до реалізації досліджень у сфері гуманітарної науки. Науковці обговорили співвідношення природознавства і гуманістики в теоріях І. Канта та В. Вернадського, наративні аналогії Святого Письма, літературну критику як стратегію створення літературного канону, лексику на позначення соціальних цінностей тощо.

23-24 травня учасники симпозіуму підбивають підсумки наукових дискусій. За словами учасників конференції, такі заходи збільшать міжнаціональну інтеграцію науковців з різних дисциплін.