В Острозькій академії обговорили майбутнє України

17 травня 2013

У Національному університеті «Острозька академія» 16 травня вібулася Міжнародна конференція «Місія України в сучасному світі». Серед учасників — перший президент України Леонід Кравчук. Ініціатором проведення заходу став радник Президента України Володимир Зубанов.

«Сьогодні 22-річні народжують своїх дітей, їх діти роблять перші кроки уже по своїй незалежній землі, — зазначив Леонід Кравчук. — Але те питання місії України, яке сьогодні постає перед нами, їх уже не повинно турбувати. Мене часто запитують молоді люди, чи не зарано Україна стала незалежною, проте я на це завжди відповідаю одне: коли не почнеш іти дорогою — ти її не пройдеш, перший крок завжди треба зробити. Україна цією дорогою уже йде. Чи швидко? По-різному. Тут ми не можемо перебільшувати, проте все ж Україна як держава відбулася».

На пленарному засіданні серед доповідачів були Станіслав Кульчицький, заступник директора з наукової роботи Інституту історії України НАНУ, Олександр Корнієвський, завідувач відділу стратегій розвитку громадянського суспільства Національного Інституту стратегічних досліджень та Анатолій Павленко, старший експерт з військових питань Інституту стратегічного розвитку. У доповідях піднімалося питання аналізу досвіду Європейського союзу, пристосування його до українських реалій та розповсюдження його ідей на Сході нашої держави.

Робота конференції відбувалася у форматі круглих столів, де обговорили імідж України та що, власне, наша держава транслює на міжнародний рівень, як нас сприймають у світі та що потрібно змінювати. Також закцентували увагу на зовнішній політиці України, плюсах та мінусах трьох варіантів майбутнього держави: євроінтеграції, долученні до Митного союзу чи збереженні позаблокового статусу.

Завершилася конференція дебатами «Місія держави у світі — чи потрібна вона? Чіткий дороговказ або обмеження розвитку?». Загалом, результатами конференції стали не голослівні бажання учасників, щодо бачення місії України, а й розробка конкретних тез.