В Острозькій академії досліджували проблеми релігійної філософії

16 травня 2013

16 травня в стінах Національного університету «Острозька академія» відбулася міжвузівська студентсько-аспірантська конференція "«Релігійна філософія: історія та сучасність». Захід був організований кафедрою релігієзнавства та зібрав учасників з різних навчальних закладів України, зокрема, із Національного університету «Острозька академія», Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Національного авіаційного університету, Українського католицького університету та ін. Як відзначив у вітальному слові завідувач кафедрою релігієзнавства, професор Сергій Жилюк, кафедра уже черговий рік поспіль організовує такі заходи, збираючи найбільш зацікавлених студентів та молодих учених. Передбачається, що в наступному році участь у конференції візьмуть і студенти з інших країн.

У ході виступів учасників відбулися жваві дискусії навколо проблеми ірраціонального в дискурсі філософії релігій. Доповідачі дійшли згоди, що, наприклад, інтерпретація та переклад середньовічних містичних текстів потребує спеціального підходу, який залежить від першопочаткової орієнтації автора на певну аудиторію та багатьох інших умов. Також молоді дослідники неодноразово зверталися до питання сучасного розуміння історичного досвіду релігійної філософії.

«Проблеми, які обговорювалися на конференції, стосувалися найбільш складних аспектів гуманітарного знання, ‒ зауважив координатор конференції, старший викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович. ‒ Чим більше такіх заходів буде відбуватися в середовищі молодих науковців, тим більше матимемо перспектив подальшого формування національної філософської традиції в Україні».

В Острозькій академії досліджували проблеми релігійної філософії В Острозькій академії досліджували проблеми релігійної філософії