Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової

25 квітня 2013

В Острозькій академії відбувся круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Дмитрівни Блудової. Завдяки графині в Острозі було створене Кирило-Мефодіївське братство й училище, в якому дівчата навчалися не тільки читати й писати, а й співати, грати на музичних інструментах, вишивати. Також завдяки Блудовій поступово був відреставрований колишній монастир капуцинів і добудовано нові корпуси, в яких на сьогодні розмістилися аудиторії Національного університету «Острозька академія».

Учасників круглого столу привітав ректор університету Ігор Пасічник. Краєзнавець, мистецтвознавець, художник-реставратор НаУОА Микола Бендюк виголосив доповідь на тему: «Графиня Антоніна Блудова та Остріг». Кандидат наук з мистецтвознавста Ярослава Бондарчук розповіла про діяльність графині Блудової в галузі жіночої освіти на Волині. Доцент кафедри історії, кандидат історичних наук Андрій Смірнов у своїй доповіді пояснив причини закриття Кирило-Мефодіївського братства в Острозі. Директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк окреслила основні принципи функціонування музейної експозиції, присвяченої графині Блудовій, при Музеї історії НаУОА.

До слова, магістрант факультету романо-германських мов Іван Лютко переклав із французької мови листа Брюлова до Блудової. Це дало змогу дізнатися чимало цікавих фактів про графиню.

Варто зазначити, що до 200-річчю з дня народження графині Антоніни Дмитрівни Блудової в Острозькій академії видали книгу під назвою «Графиня Антоніна Блудова та Остріг», автором якої є Микола Бендюк. У книзі представлено історичні документи, світлини, свідчення, що стосуються діяльності графині та її життя.

Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової Круглий стіл, присвячений 200-річчю з дня народження графині Антоніни Блудової