Науковці з одинадцяти країн обговорювали актуальні питання міжкультурної комунікації в Острозькій академії

19 квітня 2013

VII Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація: мова — культура — особистість» 18-19 квітня 2013 року зібрала в Острозькій академії понад 400 учасників з України та 10 країн світу — провідних фахівців у галузі філології, мовознавства, психології, педагогіки. Науковці з 140 українських вишів, а також з Німеччини, Франції, Польщі, Грузії, Канади, Словенії, Чехії, Білорусії, Росії, Придністров’я обговорили проблеми міжкультурної комунікації, перекладу, особливості функціонування центрів канадознавства в Україні, актуальність мовознавчих розвідок, мовні середовища різних країн світу.

За словами учасника конференції Павла-Роберта Маочія, завідувача кафедри україністики Торонтського університету, Острозька академія стає інтелектуальним центром України, де люди з різних куточків світу можуть збиратися разом та обговорювати актуальні науково-практичні проблеми.

Конференція працювала у дев’яти спеціалізованих секціях, які зокрема охоплювали напрямки досліджень когнітивних аспектів міжкультурного спілкування, інноваційних методів формування іншомовної комунікативної культури, професійної іншомовної підготовки, літературознавства та міжкультурної комунікації, актуальних проблем сучасного перекладознавства, лексичної, фразеологічної та фреймової семантики тощо.

За результатами конференції видано чотири фахових збірники наукових праць учасників заходу; укладено низку угод про наукову співпрацю, викладацькі та студентські обміни, зокрема з Брестським державним технічним університетом, кафедрою філологічних досліджень Інституту польської філології Білостоцького університету (Польща), Паризькою міжнародною лінгвістичною школою тощо. Учасники конференції рекомендували Міністерству освіти і науки України впроваджувати у навчально-виховний процес вишів спецкурси та спецсемінари, присвячені питанням міжкультурної комунікації.