Острозьку академію відвідали марокканські дослідники

04.12.2013

Пізнавальні лекції, присвячені питанням глобалізації світу, мовним відмінностям, пошуку сенсу та ісламському погляду на глобальні проблеми мали змогу почути студенти Острозької академії під час зустрічі, що відбулася третього грудня. Із науковим візитом до університету прибула делегація мароканських дослідників, які поділилися своїм досвідом щодо актуальних питань саме з ісламської точки зору.

Професор Ідрис Макбуль (Педагогічний центр міста Мекнес, Марокко) у своїй доповіді окреслив питання епістемологічних принципів, на яких має ґрунтуватися сучасна етика; професор Мухаммад аль-Газзі (уніерситет ібн Зугр, Агадір) звернувся до ісламського погляду вирішення проблеми прав мовних меншин. Професор Йунус аль-Мдагрі (директор Європейського центру ісламознавчних досліджень, Брюссель, Бельгія) висвітлив питання символізму в працях середньовічного містика Ібн Ганнама аль-Макдісі.

«Ця зустріч має досить велике значення не лише в Острозі, а й в Україні загалом. Адже дуже рідко відбувається діалог між арабськими та українськими науковцями саме на академічному рівні. Візит став дуже корисним для студентів, вони мали змогу ознайомитись із сучасним ісламським поглядом на актуальні світові проблеми» — зазначив координатор зустрічі, старший викладач кафедри релігієзнавства і теології Михайло Якубович.

Зацікавленість лекційною тематикою підтвердилася низкою запитань як від студентів, так і від викладачів академії, на які із задоволенням відповіли іноземні гості. Як відзначив Професор Йунус аль-Мдагрі, гості були приємно вражені високим рівнем підготовки острозьких студентів та їхньою зацікавленістю питанням міжкультурного та міжцивілізаційного діалогу.

Нагадаємо, у травні наступного року в Острозькій академії заплановано проведення спільної міжнародної конференції з Європейським центром ісламознавчних досліджень, до участі в якій вже зголосилися дослідники з понад 15 країн.

Острозьку академію відвідали марокканські дослідники Острозьку академію відвідали марокканські дослідники

Теги: Якубович, лекція, конференція