В Острозькій академії визначили найкращих знавців творчості Уласа Самчука

04.10.2013

У Національному університеті «Острозька академія» 4 жовтня відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Український національний характер у літературній спадщині Уласа Самчука» (етнофілологічні, психологічні, історичні, політологічні, етнолінгвістичні аспекти).

У номінації «Краща наукова робота» першість здобули Юлія Маліванчук, Катерина Кісільчук та Ірина Самара. Найґрунтовнішою публікацією про творчість Уласа Самчука у засобах масової інформації журі визнало статтю Наталії Ратнюк, а найкращий учнівський твір написала учениця Кременецького ліцею імені Уласа Самчука Ольга Іванова.

Переможці конкурсу отримали грамоти, книги і грошові премії. Марію Кухарук і Наталію Парфенюк організатори нагородили заохочувальними призами.

Варто зауважити, що цей конкурс проводиться в Острозькій академії за підтримки та з ініціативи сім’ї Соколиків вже вчетверте. Пан Ярослав і його дружина Оксана — представники української діаспори у Канаді і єдині розпорядники спадщини Уласа Самчука. «Саме завдяки наполегливим старанням панства Соколиків встановлено пам’ятник Уласу Самчуку, відкрито музей письменнику в м.Рівне до його 100-річного ювілею, а Острозькою академією здійснено перевидання його творів для широкого кола читачів в Україні, — зазначила проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж. —Наступного року ми плануємо продовжити конкурс, присвячений творчості Уласа Самчука. А тому запрошуємо до співпраці студентів, викладачів, учнів і вчителів».

За словами декана факультету міжнародних відносин, директора Інституту досліджень української діаспори Алли Атаманенко, на прикладі життєвого шляху Уласа Самчука і родини Соколиків нам варто повчитися патріотизму, працелюбності, любові до рідної країни.

В Острозькій академії визначили найкращих знавців творчості Уласа Самчука

Теги: Каламаж, Атаманенко, Улас Самчук, конкурс, Острозька академія, Соколики