В Острозькій академії обговорили феномен Василя Стуса

04 квітня 2013

Всеукраїнська наукова конференція «Феномен Василя Стуса» розпочалася четвертого квітня в Острозькій академії. У ній взяли участь науковці з провідних українських університетів і дослідних інститутів. Географія учасників конференції щороку розширюється.

Доповіді учасників конференції стосувалися не лише філософсько-світоглядних основ творчості Василя Стуса, а й мови і стилю творів письменника, методичних аспектів вивчення творчості В. Стуса у загальноосвітній і вищій школі. Також науковці дослідили роль Василя Стуса у літературних та ідеологічно-політичних аспектах, вплив творчості письменника на сучасну літературу.

На пленарному засіданні учасників конференції вітав проректор з навчально-наукової роботи Острозької академії Петро Кралюк. Також він виступив із доповіддю «Василь Стус як європеєць». Декан гуманітарного факультету Василь Жуковський дослідив релігійні мотиви в поезії Василя Стуса, а доповідь Марії Моклиці, професора кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, стосувалася експресіонізму «Палімпсестів».

Робота конференції проходила у чотирьох секціях. П’ятого квітня науковці підбивали підсумки конференції. Варто зазначити, що доповіді учасників будуть опубліковані у спеціальному збірнику наукових статей.

В Острозькій академії  обговорили феномен Василя Стуса В Острозькій академії  обговорили феномен Василя Стуса