В Острозькій академії тривають Дні науки

21.03.2013

Уже традиційними в Острозькій академії стали Дні науки, де студенти та викладачі обговорюють свої наукові досягнення.

Цього року пленарне засідання відбулося 20 березня. Учасників конференції привітав ректор університету Ігор Пасічник, а також з доповіддю «Мовленнєва компетентність викладача вищої школи» виступив академік АН ВШ України, завідувач кафедри української мови і літератури НаУОА  Іван Хом’як. Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії мови та літератури НаУОА Олександр Глотов розповів про проблематику сучасних теоретико-літературних досліджень України, Микола Зайцев, доктор філософських наук, доцент, завідувач кафедри культурології та філософії НаУОА, зосередив свою увагу на сутності та регулятивних принципах європейської парадигми культури. Канонічно-юрисдикційний статус Православних Церков України в роки Другої світової війни досліджує Андрій Смирнов, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії імені М. П. Ковальського НаУОА, Артем Філіп’єв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін НаУОА, доповів про аліментні зобов’язання в міжнародному приватному праві на прикладі Регламенту Ради ЄС № 4/2009 від 18 грудня 2008 року. Сьогодні робота конференції продовжується в секційних засіданнях.

Варто зазначити, що минулий рік став для академії найпліднішим в контексті наукових досягнень: захищено 11 кандидатських та 3 докторських дисертації; відбувся перший захист спеціалізованої Вченої ради з «Вікової практичної психології»; випущено 2 підручники (один з них із грифом Міністерства освіти та науки) і 14 методичних збірники. Загалом було опубліковано більше 500 наукових статей викладачів Острозької академії та більше 200 наукових статей студентів.

Також академія планує налагодити співпрацю у науково-дослідницькій сфері з університетами Білорусі, Польщі, Грузії, Швеції та покращити систему міжнародних професійних стажувань для того, щоб викладачі академії мали змогу покращувати свою кваліфікацію, обмінюючись досвідом із закордонними колегами.

Національний університет «Острозька академія» у 2012 році посів 2-е місце за науково-дослідну роботу в Україні. «Потрібно зважити на те, що дослідження наших студентів і викладачів проводяться лише в межах нашої держави, — зазначив Ігор Пасічник. — Потрібно виходити на новий рівень. Щодо наших здобутків, то ми значно обігнали 2011 рік у плані наукової роботи, але у 2013 ми повинні покращити свої показники, залучивши до наукової діяльності більше студентів.»

В Острозькій академії тривають Дні науки В Острозькій академії тривають Дні науки В Острозькій академії тривають Дні науки В Острозькій академії тривають Дні науки

Теги: Kraliuk, Pasichnyk, Кралюк, Пасічник, Хом’як, конференція