Історики Острозької академії обговорили наукову спадщину Миколи Ковальського

20 березня 2013

Засідання Наукового товариства ім. О. Оглоблина Національного університету «Острозька академія», що відбулося 19 березня, було присвячене 84-річчю з дня народження Миколи Ковальського, видатного українського історика та джерелознавця.

Студенти підготували доповіді про історика. Зокрема, Тетяна Муляр розповіла про життєвий і творчий шлях вченого, Олександр Денисюк виступив з доповіддю про вклад історика у відродження Острозької академії, а Іван Личик доповів про джерелознавчі дослідження Миколи Ковальського.

На засідання організатори також запросили доктора історичних наук, професора Львівського національного університету ім. І. Франка Леоніда Зашкільняка. Учений поділився власними спогадами про Миколу Павловича, з яким особисто вперше зустрівся 1985 року на Всесоюзній конференції у Дніпропетровську.

«Миколі Ковальському пощастило у трьох речах: він дожив до часу, коли Україна стала незалежною, а тому мав можливість писати так, як справді думав; він допоміг відродити справжній феномен — Острозьку академію, а також зумів виховати плеяду своїх однодумців», — зазначив Леонід Зашкільняк.