Майстер-клас із виготовлення витинанок в Острозькій академії

19 березня 2013

Студенти Острозької академії навчилися робити витинанки. 19 березня аматор народного мистецтва Ольга Хмель провела майстер-клас із виготовлення паперових орнаментів. Майстриня розповідає, що спочатку захоплювалася малюванням, а згодом — відкрила для себе цей дивовижний вид рукоділля.

Витина́нки (від українського слова — «витинати» — «вирізувати») — вид давнього слов’янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки. Використовують витинанки для прикрашання приміщення — стін, вікон, полиць.

Ольга Хмель стверджує, що для студентів, які ніколи не займалися «хенд мейдом», але прагнуть і не знають, з чого почати, витинанка — хороший крок до реалізації своїх творчих бажань.

Директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк зазначила, що відтепер в університету кожні 2-3 тижні організовуватимуться різні майстер-класи, адже студентам потрібно не просто спостерігати за мистецтвом, а й відчувати, як воно твориться.