В Острозькій академії обговорили працю Костомарова «Дві руські народності»

15 березня 2013

Дискусійний клуб Львівського національного університету імені І. Франка й Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді сьогодні в Острозькій академії обговорили актуальність праці Миколи Костомарова «Дві руські народності» в сучасних суспільно-політичних реаліях. Нагадаємо, що праця нещодавно була видана Бібліотекою газети «День» і входить до серії книг «Бронебійна публіцистика». Засідання круглого столу модерував автор передмови до книги, професор Острозької академії, публіцист Петро Кралюк. «Праця Миколи Костомарова належить до одного з найкращих не тільки публіцистичних, а й наукових досліджень українських істориків 19 століття. Чим частіше ми звертатимемося до спадщини Костомарова, тим краще розумітимемо не тільки наше минуле, а й сучасне. «Дві руські народності» — це історіософська праця, у якій Костомаров пропонує схему історії східноєвропейського народу загалом», — зауважив Петро Кралюк.

Упродовж двох годин молоді інтелектуали дискутували щодо проблем внутрішньоукраїнської інтеграції, повернення своєї ідентичності і позиціонування себе як самобутнього народу у світі. У своїй праці Микола Костомаров значною мірою акцентує увагу на ці моменти, які, на жаль, не втратили своєї актуальності й досьогодні. «Українці — це самобутня нація. Нині завдання нашого покоління — повернути українську ідентичність, свою історію, популяризуючи її в усьому світі, адже сьогодні відкриті горизонти для комунікації з іншими країнами та культурами», — сказала аспірантка Львівського університету імені Франка, випускниця Літньої школи журналістики «Дня» Юліана Лавриш.

На думку учасників, вирішувати ці метапроблеми варто з малого, адже ідентичність України розпочинається із самоідентичності кожного з нас і такі засідання, які проводяться з ініціативи Дискусійного та Острозького клубів є важливою інтелектуальною платформою до таких змін.