Острозька академія привітала Любомира Гузара з ювілеєм

28.02.2013

Цими днями єпископ-емерит УГКЦ Блаженнійший Любомир Гузар, чиє ім’я відоме не тільки на території України, а й далеко за її межами, відзначав свій вісімдесятилітній ювілей. 26 лютого в Архікатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 80-ліття Блаженнійшого Любомира. Очолював богослужіння глава УГКЦ Блаженнійший Святослав разом із Владиками Синоду єпископів УГКЦ. Основне святкування відбулося 28 лютого в Києві, куди зібралися священнослужителі, семінаристи, студенти різних навчальних закладів з усієї України, щоб привітати Блаженнійшого з ювілеєм. За бажанням Любомира Гузара святкування відбувалося лише в оточенні молоді. Це допомогло відчути Блаженнійшому приплив сил та енергії. Крім того, він поділився з підростаючим поколінням своїми знаннями та досвідом.

Від Національного університету «Острозька академія» Блаженнійшого Любомира Гузара привітали представники студентства та професорсько-викладацького складу. Для іменинника вони підготували невеликий «творчий подарунок» із двох піснеспівів — «Нехай повні будуть уста наші» А. Веделя та «Дух Святий» А. Гнатишина, а також зачитали написаний до ювілею вірш острозького поета Олеся Ундіра.

Святкування організували за принципом біографічної довідки Блаженнійшого Любомира. Згадувалися цікаві факти з його життя, демонструвалися документальні відео, які неодноразово коментував і сам ювіляр. Крім того, його друзі, представники різних організацій та університетів дарували свої вітання. Завершився святковий концерт співом «Многоліття» та спільним фото з ювіляром.

Своїми враженнями від поїздки діляться учасники:

Тарас Микитич (економічний факультет) — День поїздки був насичений подіями та величезною кількістю позитивних емоцій. Захід добре продуманий організаторами, враховано всі деталі нашого короткочасного перебування у столиці. Звичайно, їхали ми до Києва не заради вражень чи власних інтересів, а з метою подякувати та висловити невимовну шану Любомирові Гузару, який упродовж свого життя зробив дуже багато для розбудови української нації.

Юлія Полоська (регент хору «Благовість») — Враження від поїздки залишились найкращі, зокрема те, що саме молодь була присутня на святкуванні. Постать Любомира Гузара просто вражає... Його мудрість, смиренність, прекрасне почуття гумору не може не захоплювати.

Острозька академія привітала Любомира Гузара з ювілеєм Острозька академія привітала Любомира Гузара з ювілеєм

Теги: Жуковський, Гузар, ювілей