В Острозькій академії обговорили актуальні проблеми української неографії

25.02.2013

У Національному університеті «Острозька академія» 22 лютого відбулося завершальне засідання та підбиття підсумків Всеукраїнського науково-практичного семінару «Актуальні проблеми української неографії», який у переддень стартував у Рівному.

Захід організувала лексикографічна лабораторія «Острозький неограф» (кафедра української мови і літератури) Національного університету «Острозька академія» спільно з Інститутом української мови Національної академії наук України та неографічною лабораторією «NEOLEX-Рівне» (кафедра української мови ім. професора К. Ф. Шульжука) Рівненського державного гуманітарного університету з ініціативи доктора філологічних наук, професора Галини Вокальчук та за особистої підтримки доктора психологічних наук, професора, Героя України Ігоря Пасічника.

Обговорити актуальні питання сучасної неографії до рівненських неологів завітали провідні науковці з Інституту української мови НАН України (член-кореспондент, доктор філологічних наук, професор Світлана Єрмоленко, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Галина Сюта), вишів України та Університету імені Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка).

Семінар укотре підтвердив, що рівненські неологи роблять свій скромний науковий внесок у розвиток сучасної неології та неографії.

Теги: неографія, Кралюк, Хом’як, Пасічник, семінар