Мова єднає нас

21 лютого 2013

20 лютого 2013 року кафедра української мови і літератури та Культурно-мистецький центр провели святковий вечір «Мова єднає нас», приурочений Міжнародному дню рідної мови.

Із вітальним словом до присутніх звернувся доктор педагогічних наук, професор, академік АН ВШ України, завідувач кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія» Іван Хом’як, який привітав учасників свята та коротко окреслив стан української мови в сучасному законодавстві.

Організатори заходу довели, що кожен етнографічний регіон України (Лемківщина, Гуцульщина, Поділля, Полісся та ін.) береже і цінує українську мову. Під час вечора звучали вірші, написані лемківською та гуцульською мовами, лунали пісні, створені в різних куточках України, з-поміж яких «Чого являєшся мені у сні?», «Чорнобривці», «Пісня буде поміж нас» тощо. Завершальним акордом заходу стала пісня «Мова єднання» у виконанні Еліни Кузнецової, яка вкторе підтвердила, що мова єднає нас.

«Ідея заходу виникла випадково. Хотілося продемонструвати, що українці — це один народ, незважаючи на те, чи живуть вони на Поліссі, Буковині, Галичині, Слобожанщині... Українську мову цінують у кожному етнографічному регіоні. Якщо ми хочемо створити державу, то варто об’єднатися навколо мови, що й довели студенти на сцені», — говорить один із організаторів заходу викладач кафедри української мови і літератури Віталій Максимчук.

Мова єднає нас Мова єднає насМова єднає насМова єднає насМова єднає нас