15 лютого 2013

В Острозькій академії 14 лютого відбулася презентації книги проректора з навчально-виховної роботи професора Петра Кралюка, викладача кафедри релігієзнавства Михайла Якубовича й аспіранта кафедри релігієзнавства Віталія Щепанського ««Тренос» Мелетія Смотрицького в дискурсі західної філософської думки».

Це видання — спроба першого в українській історико-філософській думці спеціального дослідження теологічно-філософської спадщини Мелетія Смотрицького. У монографії відзначається вплив окцидентальної філософської думки (західної патристики, схоластики та ренесансного гуманізму) на «Тренос» М. Смотрицького. Також до книги подано перший український переклад найбільшої частини «Треноса» («Трактат про сходження Святого Духа»). Видання орієнтоване на науковців, богословів, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться здобутками української філософської думки ранньомодерного періоду.

«У монографії ми намагалися не просто показати важливість постаті Мелетія Смотрицького, адже про цього видатного діяча вже багато писали, — зазначив Петро Кралюк. — Ми ж хотіли показати, як формувалися його філософські погляди, яким був контекст. Мелетій Смотрицький — це перший український філософ, який намагався відійти від ідей неоплатонізму та наблизитися до західноєвропейської схоластики».

Зустріч традиційно відбувалася у формі діалогу. З електронним варіантом книги можна буде ознайомитися на академічному репозитарії.

В Острозькій академії презентували нову монографію про «Тренос» Мелетія Смотрицького В Острозькій академії презентували нову монографію про «Тренос» Мелетія Смотрицького