Просвітницький проект до дня народження Уласа Самчука

13 лютого 2013

До 108-річниці з дня народження видатного українського письменника Уласа Самчука в Острозькій академії реалізовуватиметься просвітницький проект «Історія філософії України». Проект передбачає запис близько 200 відеолекцій професора Петра Кралюка, присвячених сторінкам історії української філософської думки. Лекції будуть опубліковані на офіційному сайті Острозької академії та на сайтах інформаційних партнерів вишу. Одна із завершальних відеолекцій цього циклу присвячуватиметься постаті Уласа Самчука. Адже Петро Кралюк вважає, що Улас Самчук був не лише письменником, а й одним із найвидатніших мислителів України ХХ століття. «Він мусив реалізовувати себе як письменник, бо в таких умовах, в яких він жив, бути філософом дуже проблематично. Утім Улас Самчук мав, принаймні, досить непогану філософську підготовку — читав в оригіналі твори видатних німецьких філософів й багато чого від них почерпнув. У нього досить цікаве бачення подій, які відбувалися у світі», — стверджує Петро Кралюк.

Фінальний акорд цього проекту — видання книги «Історія філософії України» за авторством Петра Кралюка, обсягом близько 800 сторінок. У ній буде поданий нетрадиційний погляд на філософську думку України. За словами автора, якщо, наприклад, майже в усіх підручниках з історії філософії України відлік починається з часів Київської Русі, то в цій книзі йтиметься про філософську думку Північного Причорномор’я епохи Античності, також про існування в Україні різноманітних філософських традицій, зокрема польської, мусульманської, єврейської та російської.

20 лютого, у день народження Уласа Самчука, відбудеться презентація проекту «Історія філософії України» за участі студентства, викладачів та мас-медіа. Того ж дня планується опублікувати першу відеолекцію Петра Кралюка на офіційному сайті Острозької академії.