У художній галереї презентували картини Василя Красьохи

11 лютого 2013

У Національному університеті «Острозька академія» відкрилася виставка робіт відомого українського художника Василя Красьохи. Митець презентував 100 картин на різну тематику. У кожній кімнаті підземної галереї створили окремі експозиції — портрети людей, які мають безпосередній стосунок до академії, острозькі краєвиди та визначні місця Острожчини та Волині. Також художник зображує на своїх полотнах квіти.

Донедавна Василь Красьоха малював лише олійними фарбами, нині ж він відкрив для себе нову техніку малювання — «темпера». Таке мистецтво востаннє використовували ще у XVI — XVII ст. Темпера — це фарби, які розводяться на основі яєчного жовтка. Зараз їх, здебільшого, замінили олійні й акварельні фарби. Особливість темпери у тому, що під час кожного нанесення іншої фарби треба чекати, поки висохне попередня. А ще завдяки темпері картини малюють від найтемнішого відтінку до найсвітлішого.

«Завдання художника не просто нанести на картину те, що він бачить, а передати усі емоції, які він відчуває у той момент», — зазначив реставратор Микола Бендюк.

Також в Острозькій академії започаткували традицію збирати автографи усіх митців, які презентуватимуть свої роботи в художній галереї. Першим свій підпис поставив Василь Красьоха, адже, як зазначає директор музею Анастасія Хеленюк, це художник, який співпрацює із університетом понад 10 років.