Перспективи розвитку новітніх медіа обговорили на кафедрі журналістики

07 лютого 2013

У Національному університеті «Острозька академія» відбувся науково-практичний семінар «Онлайнова журналістика: специфіка, завдання, аудиторія».

Учасники обговорили широке коло питань, що стосуються різних аспектів функціонування та можливостей законодавчої регуляції Інтернет-простору. Окремо учасники зосередили свою увагу на ролі соціальних мереж у роботі сучасних журналістів, а також аналізові окремих тематичних пластів у онлайнових ЗМІ.

Жваве обговорення викликали доповіді аспірантки Університету Марії Кюрі-Склодовської Евеліни Канцік про регуляцію онлайнового медіапростору у сусідній Польщі, студентки спеціальності «журналістика» НаУОА Іванни Мельник щодо принципів саморегуляції у роботі журналіста.

Окремим блоком семінару стали презентації студентів спеціальності «журналістика» проектів власних електронних платформ, які претендують на статус самостійних молодіжних ЗМІ.

«Сьогодні існує безліч різних способів поширення інформації, одне з чільних місць у цій системі посідає Інтернет. Чимало друкованих періодичних видань, теле- та радіо проектів задля збереження аудиторії розробляють нові варіанти функціонування. Робота журналіста у таких умовах стає дедалі динамічнішою. Важливо уніфікувати підходи щодо розуміння функцій онлайнових медіа, аби не зараховувати до останніх усіх без винятку електронних платформ. І це уніфіковане розуміння може виробитися лише під час наукових дискусій із залученням як науковців, так і журналістів-практиків, представників молоді, які активно займаються блогінгом», — зазначив завідувач кафедри журналістики НаУОА, кандидат філологічних наук Володимир Шанюк.

Усі матеріали учасників будуть опубліковані окремим збірником за сприяння проекту Фонду Богдана Гаврилишина «Громадянське суспільство розпочинається сьогодні».

Перспективи розвитку новітніх медіа обговорили на кафедрі журналістики