Острозька академія відсвяткувала день народження

01 жовтня 2013

Цьогоріч першого жовтня Національний університет «Острозька академія» відсвяткував 437 років від дня заснування та 19 з моменту відродження. Після масштабної акції «Поетичний марафон на основі творчості Тараса Шевченка» і встановлення рекорду України святкування Дня університету продовжилося ярмарком у студентському парку. Щоправда, в Острозькій академії його називають «Пасікою». Привітання від ректора — Пасічника, пригощання медом, бджолоарт, конкурс на кращий костюм бджоли — усе це вже стало доброю традицією в Острозькій академії.

«Сьогодні у нас особливе свято, адже ми можемо пишатися нашими досягненнями. Цього літа Національний університет „Острозька академія“ увійшов у п’ятірку найкращих класичних університетів України. І в цьому саме ваша заслуга, дорогі спудеї та викладачі, — зазначив Ігор Пасічник під час святкового привітання. — Бажаю вам солодкого життя, нехай цей навчальний рік буде для усіх нас медовим місяцем. Острозька академія була, є і буде!»

Під час ярмарку творчі вихованці університету мали нагоду представити свої художні та фотороботи, рукодільні вироби, придбати сувеніри з символікою університету, показати власні таланти у танцювальних, сольних і театральних номерах.

Закінчився святковий день своєрідним мистецьким «релаксом». У підземній галереї Острозької академії відкрилася виставка робіт художниць Тетяни Мялковської та Галини Черниш. А згодом — усі охочі мали нагоду насолодитися акустичною музикою від київського гурту «5 vymir» і острозького «Ліричного відступу». Захід організувало студентське інтернет-радіо «Острадіо».

До речі, святковий настрій панував і в самому місті. Волонтери відділу зв’язків з громадськістю Острозької академії провели акцію «Читаймо поезії Шевченка». Вони роздали острожанам листівки з творами Тараса, адже найкращий спосіб вшанувати цей великий талант — знати і читати його твори.