Конференція, присвячена підсумкам парламентських виборів в Україні

24 грудня 2012

У Національному університеті «Острозька академія» з ініціативи Центру політичних досліджень НаУОА та Інституту Кеннана 21 грудня відбулася конференція на тему: «Підсумки парламентських виборів в Україні». Мета заходу — виявити внутрішньополітичні і зовнішньополітичні наслідки парламентських виборів в Україні.

Кандидат політичних наук, доцент, директор Центру політичних досліджень НаУОА Юрій Мацієвський виступив із доповіддю щодо очікуваних та неочікуваних результатів парламентських виборів. Серед очікуваних, на його думку, були масові фальсифікації, підкуп виборців, негативна реакція міжнародної спільноти на перебіг передвиборчої кампанії. До неочікуваних результатів Юрій Мацієвський відніс програш опозиції, низьку явку виборців — 57,99% (рекордна мінімальна явка за всю історію виборів в Україні).

Старший викладач кафедри політології НаУОА, кандидат наук з державного управління Віталій Лебедюк виступив із доповіддю «Чи змінилося електоральне поле в Україні?».

— Цьогоріч виборці меншою мірою голосували за територіальною приналежністю. Найцікавіше, що «гладке» електоральне поле виявилося в партії «Удар», — зазначив під час свого виступу пан Віталій.

Член громадської організації «Info-light» Назарій Поліщук розповів про те, на скільки оновилася Верховна Рада України. За його словами, найменш оновленою політичною силою в парламенті є Партія регіонів, а найбільш — «Удар» і «Свобода».

Із доповіддю на тему: «Перебіг виборчої кампанії на Острожчині: попередні підсумки» виступив старший викладач кафедри історії НаУОА, кандидат історичних наук Андрій Смирнов.

Виступи учасників конференції найближчим часом будуть опубліковані на сайті Центру політичних досліджень НаУОА.

Конференція, присвячена підсумкам парламентських виборів в Україні Конференція, присвячена підсумкам парламентських виборів в Україні