Студенти Острозької академії відзначили 120 річницю від Дня народження Миколи Куліша

18.12.2012

Сьогодні виповнюється 120 років від дня народження відомого українського письменника, режисера, драматурга, громадського й освітнього діяча Миколи Куліша. Саме його творчість відкрила нові напрямки у розвитку світового драматичного мистецтва XX-XXI століть. Микола Куліш займався літературною діяльністю майже все своє життя. Драматург писав навіть тоді, коли перебував на Соловках, в ув’язненні.

Тематичне й ідейне наповнення творчості письменника — найрізноманітніше. Перші п’єси «97», «Комуна в степах» мають реалістично-побутовий характер, у пізніших творах автор гостро висміює партійних кар’єристів. Творчою вершиною автора стали п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», які й зараз є надзвичайно популярними у театральних репертуарах. Твори Куліша гостро критикувала офіційна критика, проте його п’єси часто виконував театр «Березіль» Л. Курбаса.

На жаль, більшості із нас Микола Куліш відомий лише як автор «Мини Мазайло». Інші ж твори цього письменника нерідко залишаються поза увагою навіть філологів. Саме тому студенти четвертого курсу спеціальності «Літературна творчість» у співпраці із кафедрою української мови і літератури озвучили та записали комедію-фарс Миколи Куліша «Хулій Хурина». У цій п’єсі виявився комедійний талант Куліша, шукання нових форм драми і гостра та незалежна суспільно-критична думка.