Острозька академія вшанувала жертв Голодомору

23 листопада 2012

Щороку Острозька академія проводить низку заходів для вшанування жертв великої трагедії українського народу — Голодомору 1932-1933 років. 22 листопада у стінах університету відбувся Вечір духовної музики, присвячений пам’яті всіх загиблих у ті страшні роки. Участь у заході взяли хорові колективи вишу, солісти, ансамбль скрипалів.

Хоровий колектив Національного Університету «Острозька академія» та хор «Благовість» створили в залі атмосферу глибокої духовності. Солісти Андрій Осташ, Наталія Бендюк, Влада Гонгало, а також дует Олесі Ткаченко та Василя Махлюка своїм співом змусили слухачів задуматися над трагічністю української історії. Завершився захід виступом хору Острозької академії та Студентського народного театру «Бриз» ім. Б. Денисюка МЕГУ ім. ак. С. Дем’янчука. Вони виконали уривок з постановки «Чотири вінки пам’яті» (зі спогадів Олекси Стефановича про Голодомор). «Ми повинні пам’ятати такі дати. Українському народові потрібно навчитися робити певні висновки і, як не цинічно це звучить, засвоювати уроки минулого.

Своїм Вечором духовної музики ми хотіли попросити у Бога заспокоєння душ тих, хто загинув у ті страшні роки, і благословення на щасливе життя українців у взаєморозумінні та вдячності за те, що ми маємо», — зазначила Дар’я Швая, директор Культурно-мистецького центру. Крім цього, в академії 23 листопада відбулася загальноуніверситетська хвилина мовчання, а також Поминальне богослужіння у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького.

Острозька академія вшанувала жертв Голодомору Острозька академія вшанувала жертв Голодомору Острозька академія вшанувала жертв Голодомору