Студенти та викладачі написали загальноуніверситетський диктант

08 листопада 2012

Напередодні Дня української писемності та мови — сьомого листопада — викладачі та студенти Острозької академії написали загальноуніверситетський диктант.

Із вітальним словом виступила проректор з навчально-виховної роботи, професор Руслана Каламаж. «Упродовж тижня в університеті відбулася низка заходів, присвячених Дню української писемності та мови. Ми не тільки у рамках цих акцій, а постійно маємо підтримувати свою рідну солов’їну мову. Спудеї та викладачі Острозької академії як центру національної освіти та духовності — яскравий приклад для такого наслідування», — зазначила Руслана Володимирівна.

Разом зі студентами правила правопису пригадав і декан гуманітарного факультету Василь Жуковський. За його словами, така акція не лише об’єднує, а й повертає у безтурботні часи: «Диктант — це спроба не лише декларативно підтримати українську мову, а й дбати про високу грамотність студентів та викладачів. Це також колосальна можливість для викладачів ще раз сісти за парти і пригадати студентські та шкільні роки».

Назва диктанту символічна — «Перший український гетьман», автором якого є Михайло Слабошпицький. Як запевняє заступник декана гуманітарного факультету, старший викладач кафедри української мови і літератури Лариса Мініч, яка і диктувала диктант, цей образ неабияк пов’язаний з Острозькою академією, адже Дмитро Вишневецький був закоханий у Гальшку Острозьку.

Студентам до вподоби таке дійство, особливо першокурсникам, адже ще недавно сиділи за шкільними партами і головні правила написання диктантів не забули. Проте, як зізнається студент економічного факультету Михайло Карпович, від диктантів вже відвик: «Відвик від посиленої уваги до правопису. Думаю радше, як швидше писати, ніж як правильно. Проте моє написання так само важливе для мене, як і моя розмова».

Результати написаного диктанту жодним чином не повпливають на оцінку та загальний рейтинг успішності студентів та викладачів. Адже перевірка здійснюватиметься виключно у відсотках, відтак більшість присутніх вирішили здати роботи, не підписавши їх.

Студенти та викладачі написали загальноуніверситетський диктант Студенти та викладачі написали загальноуніверситетський диктант