Доцент Оксана Матласевич видала посібник з грифом МОНМСУ

29.10.2012

У Національному університеті «Острозька академія» побачив світ навчальний посібник «Психологія релігії» з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. За словами автора видання — доцента кафедри психолого-педагогічних дисциплін, кандидата психологічних наук Оксани Матласевич, — мета посібника полягає в ознайомленні студентів з теоретичною базою психології релігії як самостійної науки (методи, термінологія, теоретичні підходи), формуванні у студентства уявлення про суть релігійного життя людини, виявленні і розумінні особливостей кризових станів у релігійності людини та формуванні уявлень про способи психологічної допомоги у ситуації релігійної кризи.

У навчальному посібнику на основі аналізу психологічних особливостей релігійних явищ розкрито психологічний зміст релігійної віри як опори людських прагнень і потреб, моралі та культу, показано вплив світових релігій на світогляд, психічне здоров’я і етику сучасної людини. Також у книзі автор розглядає предмет, історію становлення та основні напрями сучасної психології релігії.

Посібник складається з трьох частин. У першій — розглядаються основні етапи розвитку психології релігії як самостійної науки та базові теоретичні підходи (як вітчизняні, так і зарубіжні) психології релігії. У другій — йдеться про внутрішній світ людини: аналізуються сутність релігійної віри, її структура та особливості, основні етапи онтогенетичного розвитку релігійності, психологічні особливості релігійного життя, релігійні кризи; показано, які потреби і яким способом задовольняє віра; аналізуються психологічні аспекти обрядів і культових дій. У третій частині послідовно розглядаються психологічні аспекти основних світових релігій, показуються відмінності впливу на психіку людини світових релігій і тоталітарних сект.

Посібник також містить контрольні запитання та завдання до кожної теми, тематику рефератів, тестові завдання для перевірки та контролю знань студентів, список використаної та рекомендованої літератури і предметний покажчик.

«Навчальний посібник „Психологія релігії“ адресований, передусім, студентам психологічних та релігієзнавчих спеціальностей, а також може бути корисним усім тим, хто прагне ефективно взаємодіяти з людьми різних переконань. Уважаю, що книга — це всього лише інформація для роздумів, але іноді, читаючи, можна багато відкрити в собі», — стверджує Оксана Матласевич.