Студентка журналістики представляла Острозьку академію на міжнародному рівні

22.10.2012

Студентка спеціальності «Журналістика» — учасниця міжнародного навчального проекту «Young Journalists on Tour tracing sustainability/ Репортери майбутнього».

Третьокурсниця Марина Ковальчук нещодавно повернулася із Кшижова (Польща), де проходив завершальний етап міжнародної німецько-польсько-української програми «Репортери майбутнього» для молоді, що цікавиться журналістикою.

Організаторами проекту стали неурядові організації, що орієнтовані на систему сталого суспільного розвитку, це зокрема, об’єднання «Jugendpresse Deutschland/Молодіжна преса» (Німеччина), Fundacja Krzyżowa (Польща), Європейський Діалог (Україна).

Упродовж восьми днів учасники програми обговорювали тематику сталого розвитку своїх країн: екологічні, культурні, ціннісні орієнтири людства, створення умов для популяризації нових винаходів у молодіжному середовищі, специфіку висвітлення подібної тематики у медіа, можливості розвитку молодіжних медіа та особливості передачі інформації у останніх.

Окрім теоретичного блоку, учасники програми також мали можливість проявити свої журналістські вміння під час дослідницьких поїздок містами Польщі та безпосереднього збору інформації для підготовки програмних матеріалів. Так, у межах проекту, учасники відвідали Щицин, Вроцлав та Катовіце. Підсумком програми стало створення блогової платформи — http://krzyzowa2012.wordpress.com, на якій і розміщено усі напрацьовані матеріали.

«Участь у цій програмі, окрім практичного досвіду, дала можливість трохи краще пізнати економіку сусідньої Польщі. Збираючи інформацію для матеріалів, ми побували на великих і малих підприємствах, поспілкувалися із власниками окремих ЗМІ, побачили різні виробничі процеси з середини, — розповідає Марина. Частково мені вдалося дізнатися окремі новинки щодо місцевого авто ринку, оскільки ця тема фактично є моїм хобі».