В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА

15.10.2012

У Національному університеті «Острозька академію» 12 жовтня науковці обговорили історію створення та діяльності Української Повстанської армії на Волині. У рамках Всеукраїнської наукової конференції «Волинь повстанська (до 70-річчя утворення Української Повстанської Армії)» історики представили свої наукові напрацювання, що стосуються українського самостійницького руху у період Другої світової війни як суспільної та історіографічної проблеми, чисельного складу УПА, особливостей пропагандистської діяльності УПА, еволюції програм ОУН щодо бачення політичного режиму майбутньої української держави тощо.

Доктор історичних наук Олександр Лисенко зазначив, що українська повстанська армія є лише одним із епізодів боротьби українців за державність. Свої першопочатки вона бере саме на Волині.

«Можна сказати, що незалежна Україна багато в чому завдячує УПА, — говорить Андрій Кошельник, вчитель історії Острозького ліцею, випускник НаУОА. — Її учасники поклали своє молоде життя на вівтар тієї України, яку ми сьогодні маємо».

Ректорові академії Ігорю Пасічникові та завідувачу кафедри історії Володимиру Трофимовичу представник Інституту історії вручив медалі за підтримку історичної науки і пообіцяв подальшу співпрацю.

В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА В Острозькій академії відбулася наукова конференція, присвячена УПА