Острозькій академії передали унікальні скульптури Петра Капшученка

14 вересня 2012

Колекція підземної галереї Острозької академії щороку поповнюється роботами всесвітньо відомих скульпторів. 14 вересня подружжя Михалюків урочисто передало університету шість скульптур представника української діаспори у Філадельфії Петра Капшученка. Нагадаємо, що минулого року роботи «Кармелюк» та «Благословіння» цього ж автора університетській галереї подарувала відома українська діячка Броніслава Скорупська.

Про Петра Капшученка в Україні знають небагато, адже майстер покинув рідну Дніпропетровщину у важкий 1945. Усі скульптури, зроблені в Аргентині та Філадельфії, підписував псевдонімом Педро Енко. Загалом, Капшученко — автор понад 7 тисяч скульптурних творів. Найвідоміші з них проекти пам’ятників великій київській княгині Ользі та митрополиту Василю Липківському у Баунд-Бруку (США, штат Нью-Джерсі), численні скульптурні мініатюри на теми козацького побуту, скульптурні портрети Івана Мазепи, Тараса Шевченка.

«Петро Капшученко — це неординарна особистість в українському мистецтві, — говорить керівник музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк. — Тепер з його унікальним талантом зможе ознайомитися далеко не одне покоління студентів університету. Важливо, що Україна рано чи пізно відкриває для себе своїх митців».

До речі, представник української діаспори у Сполучених Штатах Америки, голова Фонду ім. учнів бувшої Рівненської гімназії у Філадельфії Олександр Михалюк був близьким другом скульптура. Більшість переданих академії скульптур Капшученко подарував сім’ї Михалюків на визначні свята і події. Ректор Ігор Пасічник від імені усього професорсько-викладацького складу подякував родині Михалюків за активну співпрацю і дружбу з Острозькою академією.