В Острозькій академії відзначили День українського кіно

13 вересня 2012

Щороку Національний університет «Острозька академія» по-особливому святкує День українського кіно. Минулого вересня студенти університету мали можливість насолодитися переглядом легендарного українського фільму «Тіні забутих предків». Цього разу їхній увазі пропонувалася не менш відома кінострічка «Пропала грамота».

За словами директора Культурно-мистецького центру академії Дар’ї Шваї, комедія Бориса Івченка заслуговує уваги тому, що свого часу вона не пройшла строгої цензури і пролежала у шухляді майже 20 років.

«Саме у цьому фільмі ми можемо побачити безліч українських акторів, які стали відомими завдяки Івченку, — говорить Дар’я Швая. — Багато емоційного і навіть політичного навантаження несуть пісні, які звучать у кінострічці. Все геніальне колись таки знаходить свого глядача, передаючи йому дух минулих епох. „Пропала грамота“ демонструє, що українське кіно має не лише дух, а й душу».