Віват інавгурантам Острозької академії!

01 вересня 2012

У Національному університеті «Острозька академія» урочиста церемонія посвяти у студенти «Інавгурація» розпочалася з привітань історичних персонажів — засновника академії князя Василя-Костянтина Острозького, її фундаторки Гальшки Острозької, першого ректора Герасима Смотрицького і друкаря-просвітника Івана Федорова.

Церемонія інавгурації студентів, яких тут, як і в середньовічній слов’яно-греко-латинській Академії, називають спудеями, включає ходу викладачів і студентів та урочисту присягу за давнім звичаєм.

Академічне братство за участю батьків новоспечених студентів відкрило чергову скульптурну композицію на території університету — «Писанку Пасічника» (ректор університету — Ігор Пасічник), яку створив коваль Артем Вольський за ідеєю художника-реставратора, краєзнавця Миколи Бендюка.

Гості університету також відкрили скульптури «Музика л’ється», «Човен пливе», «Матір», що прикрашають студентський парк поблизу бібліотеки, які для Острозької академії створив відомий скульптор – Микола Сівак.

Віват інавгурантам Острозької академії! Віват інавгурантам Острозької академії! Віват інавгурантам Острозької академії! Віват інавгурантам Острозької академії! Віват інавгурантам Острозької академії!