Студенти Острозької академії відвідали Міжнародний семінар у Варшаві

19 липня 2012

Студенти спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія» відвідали Міжнародний семінар «Журналісти-активісти», який проходив у Варшаві з 2 по 12 липня.

Організувала захід фундація «Нове Медіа» (м.Варшава, Польща). Учасниками семінару стали 24 представники молодіжних редакцій Польщі, України та Білорусі.

У рамках семінару учасники змогли поспілкуватися із працівниками різних типів медіа, побували у центральному офісі видавничого центру «АGORA», за підтримки якого видається польська політична газета «Gazeta Wyborcza» («Газета виборча»), відвідали центральний офіс незалежного білоруського супутникового телеканалу «Belsat», прослухали ряд лекцій про фото- та кінозйомку, зустрілися із послом Польщі у Єгипті, у минулому журналістом центрального польського радіо, Грегожем Дземідовічем та обговорили специфіку висвітлення міжнародної тематики у пресі.

Важливим елементом навчальної програми стала підготовка спільної тримовної онлайн-газети (мультими), з якою можна ознайомитися на платформі http://mam.media.pl/ .

«Участь у подібному проекті дала можливість порівняти досвіди українських та польських ЗМІ, краще зрозуміти особливості медіа культури країн-сусідів — учасників семінару. Під час лекційних занять порушувалися актуальні питання принципів журналістської етики, способів впливу на читацьку аудиторію, можливості взаємодії різних учасників медіа сфери. Важливо, що у підсумку студенти створили власний молодіжний проект, який є спробою реалізувати теоретичні навики», — розповідає координатор програми, викладач кафедри журналістики та літературознавства Вікторія Назарук.

«Поїздка до Варшави по-іншому змусила подивитися на професію журналіста, ми дізналися чимало нового, зокрема, про умови, в яких працюють журналісти міжнародних ЗМІ, а також про молодіжні видання Польщі та Білорусі», — поділилася враженнями учасниця семінару, другокурсниця Юлія Мініч.

Нагадаємо, що участь у семінарі стала можливою завдяки співпраці кафедри журналістики та літературознавства із фундацією «Нове Медіа» (м.Варшава, Польща).