Нові спеціалізації на гуманітарному факультеті

05 липня 2012

Вперше на гуманітарному факультеті Національного університету «Острозька академія» з вересня 2012 року студенти спеціальності «Релігієзнавство» матимуть можливість окрім основної спеціальності навчатися за додатковою спеціалізацією (на вибір): «релігійний туризм та паломництво», «релігійна журналістика».

Навчальний план містить дисципліни, які відображають відповідний профіль: «релігійна журналістика»: Основи релігійної журналістики, Менеджмент і маркетинг у релігійно-інформаційній сфері, Правове регулювання видавничої діяльності, Літературне редагування богословських і релігієзнавчих текстів, Професійна етика журналіста, Практикум з релігійної журналістики; «релігійний туризм»: Основи релігійного туризму та паломництва, Організація і керівництво релігійною справою, Менеджмент релігійного туризму, Правове регулювання паломництва і культурно-релігійного туризму, Інформаційне забезпечення релігійної діяльності, Сучасний стан та тенденції розвитку релігійного туризму;

− Однією з надзвичайно актуальних спеціалізацій для сьогодення України є релігійна журналістика, адже на сьогодні ЗМІ залишаються одним з важливих джерел інформації про Церкву. Проте журналісти, в міру своєї недостатньої обізнаності з особливостями релігійного феномену, специфіки релігійних почуттів, віри тощо часто недостатньо кваліфіковано аналізують події релігійного життя та описують внутрішнє життя церкви чи релігійної організації. Разом із тим, у нашому суспільстві існує чимало міфів, пов’язаних із певними конфесіями або ж релігійною вірою зокрема; ці міфи все частіше пропагуються і в ЗМІ, що подекуди викликає міжконфесійні та міжрелігійні конфлікти, спотворює образ віруючої людини в свідомості пересічної людини. Разом з тим, потенціал та авторитет релігії в соціальній та духовно-моральній сферах беззаперечний. Якраз цим і викликана потреба у спеціалістах, які зможуть об’єктивно висвітлювати релігійне життя через світські та конфесійні ЗМІ, − зауважує доцент кафедри релігієзнавства Світлана Филипчук.

− Сьогодні релігійний туризм перетворився на важливу складову сучасної індустрії туризму. Собори, мечеті, культові музеї і духовні центри — це туристичні об’єкти, популярність яких постійно зростає. На ринку туристичних послуг з’являються фірми, що спеціалізуються на організації релігієзнавчих і паломницьких турів. Тому підготовка фахівців, що володіють сучасними технологіями організації паломницьких та релігійних турів адаптована до сучасних потреб України. Оскільки Україна рухається до європейського освітнього простору, то ми повинні відповідати вимогам Болонського процесу та вимогам освітніх стандартів ЄС, — зазначає завідувач кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія», професор Сергій Жилюк. − А це означає, що студент має право обирати для себе певні спеціалізації в рамках існуючого напрямку підготовки. Ми переконані, що це дасть йому змогу бути більш підготовленим до вимог сучасного ринку праці.