Викладачі та студенти Острозької академії – співавтори польсько-українського наукового збірника

20 червня 2012

Нещодавно в Польщі побачив світ збірник наукових праць «Дилеми сучасних міжнародних відносин. Польсько-українські студентські дебати», співавторами якого є викладачі та студенти Національного університету «Острозька академія».

Цей збірник є результатом наукових досліджень двох навчальних закладів: Державної професійної вищої школи ім. Шимона Шимоновича (м. Замость) та Національного університету «Острозька академія». Студенти спеціальності «політологія» обох закладів, члени наукових організацій: «Студентського Кола Міжнародних Відносин» та «Школи політичної аналітики «Поліс», в грудні 2009 року започаткували співпрацю, яка проходить у формі спільних дебатів, дискусій та обмінів думок, а також висвітлення власних позицій щодо актуальних проблем міжнародних відносин.

У згаданому, 2009 році, було організовано перші україно-польські дебати у м. Замосць. Студенти дискутували щодо суспільних трансформацій в країнах Центрально-Східної Європи, звертаючи особливу увагу на процеси у Польщі та Україні. Темою трьох наступних зустрічей в Острозі та Замосці стали, відповідно, нові парадигми європейської безпеки, роль Російської Федерації в міжнародних відносинах, а також зміни в арабському світі та їх вплив на міжнародну ситуацію.

Цей збірник є своєрідною консеквенцією спільних студентських зустрічей. Він охоплює досить широкий тематичний спектр, включаючи питання пов’язані з процесами суспільних трансформацій, безпеки на європейському континенті, ролі Російської Федерації у міжнародних відносинах. Ця публікація є початком серії наукових досліджень, що стосується подій на міжнародній арені. Незабаром відбудеться чергова серія студентських дебатів за результатами яких теж буде підготовлено науковий збірник. Редактори з оптимізмом сприймають зацікавлення студентів обох країн у науковій співпраці і висловлюють подяку керівництву обох навчальних закладів та студентам, які два роки тому зініціювали ідею наукових зустрічей.