Леонід Якобчук в Острозькій академії представив свою нову книгу

29.05.2012

В Острозькій академії минулого тижня відбулася презентація книги почесного доктора теології та професора кафедри релігієзнавства НаУОА Леоніда Якобчука «З темряви до світла» за участі самого автора, відомих науковців та релігійних діячів. Книга присвячена пошуку вирішення злободенних проблем сучасного світу на основі звернення до Біблійних принципів життя, адже на думку Леоніда Якобчука, більшість людей забувають звертатися до першокниги.

«Книга „З темряви до світла“ складається із тринадцяти лекцій та Біблійної притчі про блудного сина, батька і старшого брата. У цій притчі мені здається яскраво показаний образ батька — праобраз Бога-Отця, який любить грішників, що заблукали на своїй життєвій дорозі. Показаний також образ старшого сина, у якого виникає гнів через те, що батько прийняв молодшого брата, не зважаючи на його вчинок, — розповідає Леонід Якобчук. — Батько передусім сприймає своїх синів з перспективи любові, а не з позиції справедливості. Батько хоче пояснити, що він однаково любить обох своїх дітей. Яким чином ми можемо застосувати цю притчу до нашого сучасного життя? Коли наша молодь заблукала на дорогах життя, то Бог закликає їх до повернення. Є такі священики, які не підтримують такої ідеї. Вони вважають, що ці люди мають бути покарані, принижені і спокутувати свою провину. Тому й власне виникають конфлікти. Коли народ побачить у священикові образ батька, який любить і дбає про своїх прихожан, а не олігарха, який хоче, щоб для нього служила парафія, тоді й в країні буде зовсім інша ситуація. Книга також вміщує відповіді на питання, які задають переважно наші радіослухачі. Наприклад, що таке віра, до якої церкви ми маємо йти, як ми маємо ставитися до інших, деякі питання щодо християнської етики, яку я викладаю в Острозькій академії, духовних семінаріях США, Канади та України».

До речі, у день презентації книги в Острозькій академії Леонід Якобчук відсвяткував свій 80-річний ювілей. З нагоди такого подвійного свята ювіляра прийшли привітати ректор Острозької академії Ігор Пасічник, представники професорсько-викладацького складу, студентство та друзі.

Нагадаємо, що професор Леонід Якобчук родом із Рівненщини, закінчив Педагогічний університет у Литві, оскільки до київських вищих навчальних закладів не вступив через відсутність партійного квитка. Згодом переїхав до Польщі, а звідти — до Аргентини. У Південній Америці ця багатогранна людина опанувала професію ювеліра. Проте на цьому пошуки Леонідом Якобчуком свого життєвого шляху не закінчилися. Переїхавши до США, він працював при церкві, був ведучим радіопередачі для молоді України. Ось минуло уже сорок років його перебування в Сполучених Штатах Америки, а знайшов своє призначення Леонід Якобчук саме на педагогічній ниві. Він був вчителем у недільних школах, зараз викладає християнську етику у духовних семінаріях Києва, Львова, Івано-Франківська, Рівного та Дніпропетровська, а також у низці біблійних шкіл США та Канади. Упродовж останніх 15 років редагує християнську сторінку в журналі «Бористен» (США) разом із журналістом Левком Хмельковським, має у своєму доробку чотири книги, присвячених теологічній проблематиці. В Острозькій академії Леонід Якобчук уже п’ятнадцять років поспіль викладає такі предмети, як «Християнська етика», «Біблія і культурний феномен» та «Біблійна антропологія».