25 травня 2012

Колекціонер старовинних друкованих видань, меценат Іван Кардаш 24 травня подарував Острозькій академії раритетний старообрядник «Діяння святих апостолів», надрукований Московською типографією у 1780 році. За словами колекціонера, унікальність цієї книги полягає у тому, що на відміну від Ніконовських старообрядних видань, які не датувалися і не мали зображень святих, ця книга містить дуже багато ілюстрацій святих. «Це свідчить про те, − додає Іван Кардаш, − що у той період Ніконовські видання вже почали переймати загальноприйняті норми друку, які існували на той час. Я не маю сумніву, що науковці Острозької академії ґрунтовно досліджуватимуть подарований стародрук». Ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник зазначив, що у колекції стародруків вишу ще не було книг, виданих старообрядцями, із такими гравюрами. «Кожна заставка із позначенням того чи іншого апостола. Це досить рідкісне і незвичне видання», − зазначає ректор НаУОА. Невдовзі сакральну книгу відреставрують, а найважливіше: стародрук вже найближчим часом вивчатимуть та досліджуватимуть науковці Острозької академії. Книга гармонійно доповнить колекцію сакральних видань у виставковому залі та експонуватиметься для відвідувачів Центру вивчення стародруків.

Примітно, що більша частина колекції стародруків Національного університету «Острозька академія» складається саме із старовинних друкованих видань, подарованих Іваном Кардашем. Більше того, торік відбулося урочисте відкриття Центру вивчення сакральних книг, названого іменем Івана Кардаша. Відтак, при зустрічі Ігор Пасічник урочисто вручив меценату і другові Острозької академії Івану Кардашу сертифікат, який засвідчує, що з 20 січня 2011 року колекція стародруків та рідкісних книг НаУОА названа на його честь.

Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша Раритетне видання «Діяння святих апостолів» поповнить колекцію Центру стародруків ім. Івана Кардаша