Українсько-польський семінар з проблем міжнародної ядерної безпеки

16 травня 2012

У Національному університеті «Острозька академія» 8 травня відбулася зустріч студентів і викладачів з представниками Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) та працівниками Хмельницької АЕС. Приводом такої зустрічі стала актуальна проблема міжнародної ядерної безпеки.

У вітальному слові проректор із наукової роботи НаУОА професор Петро Кралюк відзначив важливість дослідження проблем ядерної безпеки в сучасному світі, а декан факультету міжнародних відносин професор Алла Атаманенко підкреслила необхідність співпраці між університетами та подальших досліджень у визначеній тематиці.

Усі присутні мали змогу послухати виступи та подивитися презентації, які підготували доповідачі. Гості з Польщі доктор Якуб Ольховський та доктор Бартош Боярчик з кафедри міжнародних відносин університету Марії Кюрі-Склодовської представили слухачам презентацію на тему «Атомна енергетика в енергетичній безпеці Польщі: соціальний та екологічний аспекти». Олександр Голод (начальник лабораторії охорони навколишнього середовища ВП ХАЕС), Олександр Третяк (провідний інженер виробничо-технічної служби ВП ХАЕС) та Микола Одійчук (провідний інженер управління реактором РЦ ВП ХАЕС) на прикладі ХАЕС розповіли про міжнародне співробітництво в галузі ядерних технологій. А кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Острозької академії Ігор Плевако представив своє дослідження про перспективи розвитку атомної енергетики в країнах МЕРКОСУР.

Після виступів доповідачів відбулося обговорення проблеми за участю студентів факультету міжнародних відносин НаУОА та студентів факультету політології університету Марії Кюрі-Склодовської.

Фінальним моментом міжнародної зустрічі стало підписання Угоди про наміри співпраці між факультетом політології університету Марії Кюрі-Склодовської та факультетом міжнародних відносин НаУОА. Очікується, що найближчим часом буде досягнуто остаточної домовленості щодо можливості участі студентів обох університетів в обмінних програмах, а також щодо спільних наукових та видавничих проектів.