Книга Петра Кралюка стала однією з кращих книг Рівненщини 2012 року

24 квітня 2012

З нагоди святкування Всесвітнього дня книги та авторського права у Рівненській державній обласній бібліотеці 23 квітня відбулося урочисте нагородження переможців обласного щорічного конкурсу «Краща книга Рівненщини» серед десяти номінацій. Його основною метою було виявлення кращих видань місцевих авторів та виховання культури читання серед дітей та молоді. Для визначення книг-переможців було створене журі, до якого входили письменники, науковці, краєзнавці, художники, відомі громадські, культурні діячі краю.

У номінації «Краще видання для юнацтва та молоді» перемогу здобув інтелектуальний роман «Шестиднев, або Корона дому Острозьких» проректора Національного університету «Острозька академія», доктора філософських наук, члена Національної спілки письменників України Петра Кралюка.

Його твір, який написаний на основі документальних матеріалів, є оповіддю про князя Василя-Костянтина Острозького. Роман складається із передмови, шести частин, післямови. Кожна із частин — «Барва зелена. Турів», «Барва сивини. Київ», «Чорна барва. Варшава», «Жовта барва. Дермань», «Червона барва. Дубно», «Золота барва. Острог» — має символічне значення. Велика увага звертається на кольористику, яка надає роману особливого значення і несе в собі певний підтекст.

Книга також містить авторські додатки, які дають змогу сформувати читачеві цілісне уявлення про події епохи, переосмислити деякі незрозумілі уривки тексту.