Викладач Острозької академії – учасник міжнародної наукової конференції в Саудівський Аравії

23 квітня 2012

15 — 17 квітня в Даммамському університеті (м. Даммам, Саудівська Аравія) відбулася міжнародна наукова конференція «Іслам та проблеми миру», зорганізована під патронатом Міністерства вищої освіти королівства. Захід зібрав понад 100 учасників майже із 20 країн світу. Із доповіддю, присвяченою розумінню питання релігійної толерантності в працях сучасних арабських мислителів виступив Михайло Якубович, старший викладач кафедри релігієзнавства.

«Конференція проводилася на дуже високому рівні, — розповідає Михайло Якубович. Відбулося чимало дискусій з актуальних питань — наприклад, чи є сучасне розуміння прав та свобод громадян виключно західним чи все ж має паралелі у східних культурах, як правильно розуміти власне ісламську модель толерантності. Окремі доповіді було присвячено й проблемам розуміння ісламу на Заході, зокрема численним стереотипам, які часто зустрічаються й у науковій літературі. Цікаво, що в межі конференції включили дуже гарну культурну програму — творчий вечір знаного саудівського поета Абдаррахмана аль-Ашмауві».

За словами Михайла Якубовича, учасники дійшли висновку, що світова ісламознавча наука, зокрема західна, повинна відмовитися від традиційних постколоніальних упереджень і звернутися до збережних історичних джерел. За результатами конференції видано збірник наукових праць.