Як отримати «право на правду», розповіли студентам-історикам

17 квітня 2012

До Острозької академії на зустріч зі студентами приїхав директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. У рамках зустрічі відбулась презентація книги-порадника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів». Захід відбувся в рамках проекту Центру досліджень визвольного руху «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». За словами Руслана Забілого, книга була видана з метою допомоги звичайним громадянам та дослідникам у пошуку архівної інформації про родичів, засуджених у часи СРСР чи як посібник до написання інформаційних запитів.

У довіднику розміщені витяги із Конституції та посилання на відповідні статті законів, які допоможуть будь-якій людині захистити своє «право на правду». За словами гостя, сьогодні в Україні залишається ще багато архівної інформації, до якої неможливо отримати доступ, оскільки з тих чи інших причин СБУ не сприяє оприлюдненню декотрих архівних документів. Тому людям, які мають бажання дізнатися більше про історію своїх родин та долю близьких у часи СРСР, корисним порадником стане Довідник із доступу до архівів «Право на правду».

Як отримати «право на правду», розповіли студентам-історикам Як отримати «право на правду», розповіли студентам-історикам Як отримати «право на правду», розповіли студентам-історикам