В Острозькій академії презентували нову книгу Юрія Андруховича

12 квітня 2012

Студенти Острозької академії зустрілися з українським поетом, прозаїком, перекладачем, есеїстом Юрієм Андруховичем. 11 квітня у рамках туру містами України письменник презентував у стінах університету нову книгу «Лексикон інтимних міст».

Ця книга — найбільший за обсягом твір Андруховича. Він охоплює розповіді про 111 міст, якими подорожував автор. Проте враження від подорожей не описові, а настроєві. Кожне місто — це втілення певної ідеї, символу, проблеми. До речі, серед назв розділів (назв міст), розміщених в алфавітному порядку, є й «Острог» з його віковічною історією та архітектурою.

За словами видавця, засновника фестивалю Meridian Czernovitz Святослава Померанцева, ця книга стала своєрідним автобіографічним атласом письменника, його пригод, мрій, вражень. Сам же Юрій Андрухович стверджує, що дозволив собі у цій книзі все: «Тут ви можете знайти різножанрові тексти — від есе й оповідань до віршів у прозі. На перший погляд, назва книги може свідчити про певну легковажність, але у кожен розділ я намагався вкласти глибокий зміст, своє світобачення і світовідчуття».

Зустріч мала діалогічний характер. Письменник відповів на численні запитання студентів.

В Острозькій академії презентували нову книгу Юрія Андруховича В Острозькій академії презентували нову книгу Юрія Андруховича