Творчий бенефіс Петра Кралюка у Рівному

04 квітня 2012

У Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі третього квітня відбувся творчий вечір сучасного філософа та письменника, професора, першого проректора Острозької академії Петра Кралюка.

Символічно, що саме творчий вечір Петра Кралюка відкрив серію зустрічей з відомими постатями Рівненщини. Таку традицію започаткувало керівництво театру для кращого знайомства рівнян з митцями свого краю. Нагадаємо, що Петро Михайлович відомий, як автор низки наукових праць з історії, філософії, релігієзнавства, політології, літературознавства, монографічних досліджень та художніх творів, у яких червоною ниткою постають невідомі сторінки життєпису острозьких просвітників кінця XVI-початку XVII століть.

Під час творчого спілкування відбулася презентація найвідоміших творів письменника, зокрема «Шестиднев або Корона дому Острозьких», «Блага вість од княгині Жеславської. Історія Пересопницького Євангелія» й «Сильні та одинокі». Також гості мали можливість задати письменникові питання та обговорити соціокультурні проблеми сучасності. Як зазначила голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Світлана Ніколіна, Петро Кралюк дуже відважна та непересічна людина, адже своїми книгами він повертає пам’ять про аристократичну Україну, яка для більшості українців, на жаль, залишається terra incognita.

Привітати бенефіціанта прийшли представники владних структур міста Рівного та області, духовенства, Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України тощо.

Петро Кралюк побажав гостям завжди бути самими собою і пообіцяв здивувати читачів новою повістю про гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного «Лицар і смерть», яка незабаром побачить світ.

Творчий бенефіс Петра Кралюка у Рівному Творчий бенефіс Петра Кралюка у Рівному Творчий бенефіс Петра Кралюка у Рівному