Спадщину Острозької академії представили на міжнародному симпозіумі в Польщі

30 березня 2012

30-31 березня в Університеті ім. Миколи Коперніка (м. Торунь, Польща) відбувся перший симпозіум учасників міжнародного академічного проекту «Міжкультурний обмін інтелектуальних традицій у добу середньовіччя й раннього модерну: компаративна перспектива», підтриманий Міністерством науки й вищої освіти Республіки Польща. Завданням проекту є написання колективної англомовної наукової праці, присвяченої різним аспектам міжкультурного обміну. До складу дослідницької групи увійшли науковці з Оскфордського, Прінстонського, Женевського, Варшавського та низки інших провідних університетів. Острозьку академію представляв кандидат історичних наук, старший викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович — єдиний учасник проекту з України.

Михайло Якубович розповідає: «Моє дослідження, виголошене у формі доповіді й презентації, присвячене постаті Яна Лятоса (1539 — 1608 рр.) — видатного ренесансного вченого, який провів останні роки життя в Острозі. Встановлено, що у своїх працях він користувався арабськими джерелами, зокрема надбаннями арабських астрономів та математиків. Цікаво простежити, як цей мислитель (який, за його власним визнанням, мав „руське“, тобто українське походження), використовував надбання середньовічної науки на теренах Польщі та України. Участь у таких проектах — гарна нагода презентувати власні дослідження творів острозьких учених ХVI — XVII ст. колегам з інших країн. А головне — показати значимість цих джерел для вивчення не лише східноєвропейської культури, а й інтелектуальних традицій у ранньомодерній Європі загалом».