Студентка спеціальності «Журналістика» – переможець обласного дебатного турніру

29.03.2012

Другокурсниця спеціальності «Журналістика» Ірина Брох гідно представила Острозьку академію у фіналі обласного дебатного турніру «ДеBATTLE», який 28 березня відбувся у Рівному.

У фіналі змагалися збірна команда вищих навчальних закладів Рівненщини «Тріада», до складу якої входила Ірина, а також команда Рівненського державного гуманітарного університету «Фетиш». Дебатери обігрували тезу «Інтелектуальне піратство приносить українцям багато шкоди». Гра відбувалася за принципом оксфордських дебатів, коли кожен із гравців у команді має чіткі функції. Так, перший гравець кожної команди презентує тези на підтримку або ж проти обраної теми, другий робить аналіз доповіді команди-суперника, а третій підсумовує усі наведені аргументи.

Команда, до складу якої входила Ірина, мала роль опозиції, тобто гравці мали спростувати означену тезу про шкоду інтелектуального піратства. Зауважимо, що з огляду на значний інтерес до цієї теми, команді Ірини випало непросте завдання підібрати аргументи, які б применшували, а то і спростовували загальну думку про шкоду несанкціонованого поширення певного інтелектуального продукту. Дебатери впоралися із завданням, акцентувавши на сучасних українських економічних реаліях, за яких далеко не кожен спроможний платити дійсну ціну за використання чужої інтелектуальної власності, а також на критеріях якості самого продукту.

«Цьогоріч ми вже вдруге стали переможцями такого турніру. Дуже приємно бачити, що ми справді розвиваємось і, цікаво було порівняти свої виступи у двох турнірах. Будемо працювати надалі, брати активну участь у подібних інтелектуальних проектах, підтримувати насичене дозвілля сучасної молоді та популяризувати його, — ділиться враженнями Ірина Брох. — Адже дебати — це спосіб цікаво і з користю проводити час, пізнавати щось нове, а для мене, як майбутнього журналіста, це також можливість розширення контактної бази, знайомство із молодими та успішними людьми».